Atelier Podolský
 
PROFIL
HOME » PROFIL

Ateliér Podolský

Ateliér Podolský je ateliérem trikového filmu se zvláštním zaměřením na loutkovou animaci.
Využívá klasické techniky prostorové loutkové animace, počítačových animací ve 2D a 3D prostoru, trikových technik propojujících všechny uvedené techniky a dovolujících propojit je i s živým hercem a reálným prostředím.
Díky silnému autorsko-výrobnímu štábu dokáže zpracovat zakázky od prvotního námětu po výsledný master. Klasický animovaný loutkový a trikový ateliér spolupracuje se studii zajišťujícími počítačovou trikovou i animační výrobu i s postprodukčními studii pro střih, zvuk a konečnou kompletaci AVD. Spolupracuje rovněž se studiem grafickým a web-designovým, tato spolupráce zaručuje skutečně komplexní péči o dané zakázky.
Ateliér Podolský udržuje vzájemnou exkluzivitu v kooperaci s vybranými výrobními partnery /Fonografik (zvuk), DeSade (2D a 3D), studio Davida Rottera (hudba, zvuk), Quijote Atelier (web, design), Ateliér Ivana Mračka (výtvarná dílna, design).

CYRIL PODOLSKÝ

Cyril Podolský je rodákem z Frýdlantu v Čechách. V Liberci vystudoval gymnázium a jednu sezónu zde pracoval jako jevištní technik v Naivním divadle v Liberci. Dále pak studoval na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové, obor český jazyk - výtvarná výchova.

V roce 1999 úspěšně absolvoval, na Filmové škole ve Zlíně, obor animovaný film. Ve Zlíně působil třináct let jako animátor, scénárista a režisér. Po několik let zde přednášel loutkovou animaci pod hlavičkou Filmové školy Zlín a UTB. Za tu dobu vytvořil několik autorských krátkých filmů, hudebních klipů a reklam. Jako animátor se podílel na seriálech Králíci z klobouku, Pat a Mat a Tlučhořovi. Jeho nejširší autorskou prací je seriál večerníčků Krysáci (26 dílů, cca 195 minut).

 

Autorské práce

Sedm smrtelných - loutkový - krátký školní film
Prachsi - loutka - krátký školní film
Domečky - loutka - pilotní spot pro ČT
Strašidlení - loutka - pilotní spot pro ČT
Večery s hovnem - loutka - pilotní spot pro ČT
Krysáci 1. a 2. - loutka - 26ti dílný večerníček ČT
Neodolatelná - loutka - klip H+H
Na hotelu v Olomouci - loutka - klip H+H
Průvodce dvd Strážce plamene - loutka - klipový pořad H+H
Proud - loutka - klip UJD (nedokončeno, pouze ukázka)
Kajuvej - Papírek - klip Divoký srdce
Poděbradka Vánoce a Velikonoce - loutka - reklamy
Viva - loutka, živý herec - reklama
Compex - loutka - reklama
Agro - loutka - reklama

Pracuje na přípravě těchto projektů

Filipe! - loutkový muzikál na motivy písniček V.Koubka
Škaredy - krátký loutkový film podle předlohy divadelní hry W.Shakespara
Šiflíci - seriál loutkových večerníčků
Hebtyl - celovečerní film

Hovnays - rodinný seriál